fbpx

Ruletka


Ruletkę wymyślił w 1645 r. francuski uczony Blaise Pascal na bazie swoich matematycznych zainteresowań rachunkiem prawdopodobieństwa. W 1842 Louis Blanc – francuski polityk i historyk wraz z bratem Francisem dołożyli 0 do ruletki Pascala by zwiększyć szanse wygrania domu (kasyna). Założyli także pierwsze kasyno w Monako. Od tego czasu ruletka zdobyła sobie miano królowej kasyn. Podobnie jak w innych naszych grach, tak i w grze przy stole do Ruletki nie ryzykujecie Państwo utratą swoich pieniędzy. Gramy wyłącznie na fikcyjną walutę.

Na początku każdy z graczy otrzymuje na powitanie pakiet startowy – sztuczne banknoty o fikcyjnej wartości 1000$. Ze swoją pulą udaje się do stołu. Po obstawieniu stołu przez graczy, krupier wprawia w ruch obrotowy koło rulety, a w przeciwnym kierunku rzuca kulką, po czym po kilkunastu obrotach kulka wpada do przedziału oznaczonego wybranym numerem. Numer nie jest znany grającym do momentu w którym kulka się na nim zatrzyma. Następnie jest przeprowadzane rozliczanie. Ci, którzy mieli szczęście położyć swoje żetony na wybranym numerze, zabierają wygraną.

Stół dostępny jest przez 5 godzin. W trakcie tego czasu, przy stole prowadzone są wolne gry. Osoby które podchodzą do stołu wymieniają fikcyjną walutę na żetony i wchodzą do gry. W trakcie całego wieczoru aktywny udział może wziąć aż 45-55 osób.

?php define('SF_TEMPLATE_PATH', get_template_directory()); define('SF_LOCAL_PATH', get_template_directory_uri());?>