fbpx

Black Jack


Blackjack jest kasynową wersją gry w oczko. Zadaniem gracza jest uzyskać jak najbliżej (ale nie więcej niż) 21 punktów. Najwyższym układem kart jest tzw. Blackjack, czyli as i 10 lub figura, za który gracz dostaje 150% zakładu.

W Blackjacka gra się przeciwko krupierowi. Gracz stawia zakład na specjalnym stole używając żetonów. Następnie gracz i krupier dostają po dwie karty. Obydwie karty gracza są odkryte, natomiast tylko jedna karta krupiera jest pokazana graczowi. Gracz teraz może podjąć decyzje o swoim następnym ruchu. Gracz ma następujące możliwości: Dobrać kartę, nie dobierać kart, podwoić stawkę, rozdwoić karty > ubezpieczenie. Jeżeli gracz po dobraniu kart ma więcej niż 21 punktów, przegrywa zakład i krupier zabiera jego żetony. Jeżeli natomiast gracz ma 21 punktów lub mniej, krupier odkrywa swoją zakrytą kartę i w zależności od liczby jego punktów może dobrać więcej kart. Krupier musi grać według ścisłych przepisów.

Stół dostępny jest przez 5 godzin. W trakcie tego czasu, przy stole prowadzone są wolne gry. Osoby które podchodzą do stołu wymieniają fikcyjną walutę na żetony i wchodzą do gry. W trakcie całego wieczoru aktywny udział może wziąć aż 55-60 osób.

?php define('SF_TEMPLATE_PATH', get_template_directory()); define('SF_LOCAL_PATH', get_template_directory_uri());?>